Отримуючи невелику зарплату та пенсію, багато людей виборюють соціальну допомогу, отримання додаткових коштів, а також на право користуватися громадським транспортом без оплати. Давно всі знають, що їздити в транспорті без оплати можна дітям до 6 років, а також пенсіонерам, за умови того, що дитина не займає пасажирське місце, а сидить у батьків на колінах, а пенсіонер у свою чергу пред’являє кондуктору та контролеру своє пенсійне посвідчення. Але з недавніх пір користуватися та не платити за послуги громадського транспорту можна й іншим соціальним категоріям населення.
Хто має право їздити безкоштовно громадським транспортом у 2020 році?
За нормативно-правовою базою Українського законодавства є багато категорій населення, які мають змогу здійснювати поїздку автобусами містом. З 2019 року право їздити у транспорті та не оплачувати можуть:
Ветерани бойових дій. Сюди входять люди, які служили на війні, а також ті, хто прирівнюється до них, які отримали інвалідність у результаті воєнних дій. У разі проїзду їм необхідно надати посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни. Якщо таку категорію осіб супроводжує інша людина, вона має право на безоплатний проїзд у міському транспорті.
Громадяни з інвалідністю. Тут варто розуміти, що лише деякі групи осіб з вадами мають право на безоплатний проїзд, серед них інваліди по зору I – II груп, діти з вадами, люди з I – II – III групою, а також супроводжуючі людей з вадами I групи або ж дитини, яка має обмеження. Такій категорії населення можна їздити безкоштовно, важливо лише надавати відповідні документи, а саме пенсійне посвідчення, а також посвідчення, що доводять соціальну допомогу.
Пенсіонери. Ця категорія хоч і згадувалась на початку матеріалу, все ж таки варто зазначити, тут на проїзд без оплати мають лише пенсіонери за віком, їм необхідно надавати пенсійне посвідчення для доказу та пропуску у транспорт на безоплатній основі.
Громадяни, які постраждали під час Чорнобильської аварії. Сюди входять громадяни першої та другої категорії, а також діти, яким встановили інвалідність через аварію на ЧАЕС. Пасажирам необхідно надавати посвідчення особи, яка доводить, що людина постраждала внаслідок аварії або посвідчення дитини. Усі документи мають бути засвідчені спеціальними органами.
Діти та батьки багатодітних сімей. Дається лише дітям до 18 років, тут пасажирам потрібно надати посвідчення про те, що має багатодітну сім’ю.
Діти сироти. Таким дітям буде дозволено проїзд без оплати, якщо вони мають єдиний квиток, вони повинні перебувати на навчанні або проживати у спеціальному навчально-виховному закладі.
Постраждалих при революції Гідності. Тут пасажиру необхідно надавати посвідчення постраждалого в революції.
Інші. Сюди входять категорії, які отримують Карту Киянина та не мають іншої причини отримувати пільги. До цієї категорії входять люди які мають заслугу перед країною, трудові досягнення, безробітні і недієздатні, учасники війни які досягли пенсійного віку, члени сім’ї загиблого ветерана війни, з посвідченням бійця-добровольця.
Можна побачити, що категорій тих, хто отримує проїзд без оплати, досить багато, тому навіть якщо проїзд на муніципальному транспорті і подорожчає, це позначиться лише на малій частині громадян країни.