Пенсійна реформа – це реформа, яка має скорочення дефіциту державного Пенсійного фонду України. Уряд планує врівноважити кількість працюючих громадян із пенсіонерами для того, щоб другі отримували виплати завдяки людям, які сплачують пенсійні внески. Реформа включає і законопроекти, які регулюватимуть пенсійні нарахування, а також індексацію виплат для певних категорій.
Мета пенсійної реформи
Мета пенсійної реформи полягає в тому, щоб відновити справедливість пенсійних виплат не лише на найближчий час, а й на майбутнє. Держава робить реформу для того, щоб люди, які працюють чесно все життя, отримували гідну пенсію. Крім основної мети, реформа має також напрями щодо впровадження європейських стандартів функціонування органів Пенсійного фонду. Саме використання сучасних технологій та стандартів мають зробити надання будь-яких послуг для українців швидкими та доступними.
Нове у пенсійній реформі: Україна 2022 рік
З початку 2020 року в Україні було запроваджено пенсійну реформу, яка несе за собою деякі зміни. Зі змін варто виділити нове у пенсійній реформі, а саме:
Індексація пенсійних виплат. Оскільки від сплати податків залежить і розмір пенсій, то в державі ще 2019 року розпочали підвищення, яке було дуже помітним серед населення. У 2020 році держава також подбала про пенсіонерів та підвищила їм виплати, але через кризу розмір оплати був не такий відчутний, тому лише невеликий відсоток пенсіонерів отримав підвищення у 259 гривень, хоча ще менша частина отримувала підвищення у розмірі 100 гривень. Вже у травні 2020 року пенсіонери отримували індексовану пенсію, державі ще визначити дату точної щомісячної індексації та налагодити процес виплат. За статистикою оплат можна з’ясувати, що розмір пенсій все ж таки у невеликої частини пенсіонерів все ж таки зріс, так минулого місяця загальна оплата людям пенсійного віку по країні була 36 мільйонів, а цього 38,7 мільйонів гривень.
Підвищення виплат певних категорій. Сьогодні піднімається питання про те, щоб підвищену пенсію під час індексації отримували певні категорії людей, наприклад, ті, хто має більш ніж 40 років стажу, але отримує мінімальну оплату, також у планах підвищувати пенсії вчителям, науковцям, журналістам та іншим сферам діяльності. Таким чином, країна підвищуватиме пенсії ще більшій кількості категорій населення.
Доплата людям старше 80 років. 2020 року мали право отримувати спеціальну доплату пенсіонери, які досягли 80 років. За умовами законопроекту, виплату буде підвищено, якщо з урахуванням доплат і надбавок вона не вища за середню зарплату по країні. Сьогодні ще діє розрахунок по 2019 році, тобто якщо пенсія менша за 9 205 гривень. Такі обіцянки все ж таки діють лише теоретично, насправді подивившись на сучасних пенсіонерів можна відразу зрозуміти, що ніхто з них не отримує навіть 9 000 гривень на свої потреби.
Підвищення мінімальної пенсії. 2020 року було 2 підвищення пенсій, перше відбулося 1 липня, друге 1 грудня. Відповідно таким жестом держава планує підвищити прожитковий мінімум у країні. На сьогоднішній день прожитковий мінімум для тих, хто не працює та не працездатний – 1 638 гривень, це і є розмір мінімальних виплат пенсіонерам. З 1 липня прожитковий мінімум став 1712 гривень, таким чином мінімальні пенсії зростуть на 74 гривні поступово. Розглядаючи перспективу збільшення прожиткового мінімуму у грудні, можна подивитися, що виплати зростуть з 1712 гривень до 1769 гривень, порахувати не важко, що пенсіонери отримають надбавку у розмірі лише 57 гривень. Такі зміни передусім стосуватимуться тих пенсіонерів, які мають або ні, або найменший стаж роботи.
Пенсійна реформа передбачає поступове збільшення пенсій всім пенсіонерів. Через те, що реформа почала діяти у 2020 році, можна побачити, що виплати й надалі зростатимуть.
Як збільшиться пенсія у 2022 році
Збільшення пенсії у 2022 році планується кілька разів, то надбавку отримають:
Непрацюючі пенсіонери. З 1 січня 2022 року вже було збільшено пенсію до 2 400 гривень для тих, хто віком від 65 років, а також має стаж роботи від 30 років для жінок та 35 років для чоловіків. Таке збільшення торкнулося тих, хто не працює. Тобто найменшою пенсією для людей зі стажем сьогодні вважається 2 400 гривень. Наступне підвищення для пенсіонерів, які не працюють, заплановано на грудень 2022 року.
Пенсіонери віком від 80 років. Надбавку отримають ті, хто старше 80 років, а також має страховий стаж понад 25 років. Їм буде надано щомісячну суму в 500 гривень, а також мінімальну пенсію у розмірі 2 600 гривень.
Пенсіонери, що працюють. Вони отримають надбавку у квітні з підрахунком свого стажу та зарплати;
Пенсіонери віком від 75 до 80 років. Вони отримають надбавку у розмірі 400 гривень.
Можна спостерігати, що пенсія збільшиться, але не так різко і не дуже багато. Сума хоч і зростає, але не так швидко, як ціни на комунальні послуги та продукти, тому пенсіонерам не варто чекати дуже великого збільшення у 2022 році.
Новини про пенсійну реформу в Україні сьогодні
У газетах та порталах новин можна знайти новини про пенсійну реформу в Україні на сьогодні. Там йдеться про те, що окрім підвищень та індексації, уряд планує створювати накопичувальні рахунки та робити накопичувальну пенсію. Тобто людина, яка працює, матиме можливість накопичити самостійно собі на пенсію без урахування державних виплат. Таку систему планують запровадити у 2022 році, крім цього, планується збільшення податків, а також єдиного соціального внеску. Якими будуть зміни та нововведення до кінця року – не зрозуміло, але за новинами можна чітко простежити те, що держава хоче, щоб люди працювали більше, маючи дуже великий стаж, платили великі податки, але в результаті не отримували пенсію потрібного розміру і в старості просто виживали.
Висновки
Можна зробити висновок, що людей, які не пропрацювали на офіційній роботі на державу, не мають права прожити гідну старість. Така нерівноправність серед народу суперечить усім обіцянкам держави, чого варте підвищення у розмірі 74 та 57 гривень, за які неможливо навіть купити соціального хліба. У цій ситуації варто лише сподіватися, що пенсіонери мають дітей та онуків, які зможуть їх забезпечити всім необхідним, адже покладатися на державу стало не актуально вже давно. Хоч держава й обіцяє підвищення, все одно до нормальної пенсії ще потрібно доопрацювати або заробити на неї самостійно. Якби пенсіонерам запропонували такі смішні суми, наприклад, у Європі, це давно б викликали резонанс серед населення.
Бракує пенсії, де взяти гроші
Пенсійні реформи мають сенс лише на папері, але на практиці більшість пенсіонерів не можуть не те що сплатити за комунальні послуги, їм навіть не вистачає на продукти першої необхідності. Якщо обіцянки від держави вже набридли, а надбавки до пенсії так і немає, можна звернутися до мікрокредитної компанії та отримати потрібну суму за 15 хвилин прямо на банківську картку. Достатньо лише подати заявку, заповнити анкету та кредит під 0% опиниться на карті з хвилини на хвилину. Така позика онлайн допоможе купити необхідні продукти харчування, оплатити комунальні послуги або оплатити лікування.