Чому новорічний стіл українців став дорожчим на 5,3%: розрахунок

Щорічно ведеться підрахунок новорічного столу, з кожним роком сума залежатиме від мінімальної зарплати в країні, курсу ключових іноземних валют та інших факторів. Статистика показує, що сума, яку витрачає одна сім’я на святковий стіл, практично не відрізняється від попередніх років. Справа в тому, що всі готують стандартні страви та за традицією не змінюють меню на свято.

Дослідження скільки коштуватиме Новорічний стіл українцям

Розрахунок на 2022 рік зробив ННЦ Інститут аграрної економіки, за статистичною інформацією та моніторингом цін на міських ринках та магазинах по регіонах у середньому. Статистика була опублікована 1 грудня 2020 року, тому громадяни зможуть побачити, скільки їм коштуватиме святковий стіл стандартного меню та середньостатистичну родину.

Підраховано, що вартість святкової вечері у 2022 році буде на 5,3% більшою і становитиме 1 706 гривень та 0,9 копійок.

Як робиться розрахунок Новорічного столу

Щоб оцінити вартість столу, були взяті традиційні страви, які зазвичай входять у святкове меню: страви з риби та м’яса, салати, фруктова тарілка, овочі, напої та солодощі. За розрахунками Інституту, до новорічного меню входитиме:

  • 3 кілограми салату з горошку та картоплі з майонезом, який обійдеться у 159 гривень, 37 копійок, що дорожче на 13,8% ніж у попередньому році;

  • салат із оселедця з буряком та морквою обійдеться у 120 гривень 37 копійок за 1,5 кілограма, що вийде без змін порівняно з попереднім роком.

На новорічному столі також будуть м’ясні страви та нарізки, які зросли в ціні від 10 до 30% щодо аналізу з минулим роком, так:

  • свинячі биточки коштуватимуть 110 гривень, що вище на 33,3% порівняно з минулорічними цінами;

  • м’ясна нарізка сирокопченого приготування коштуватиме 89 гривень 50 копійок за 0,5 кілограма, що на 11,9% більше за ціну минулого року;

  • 1 кілограм філе курки в середньому коштуватиме 95 гривень;

  • копчена черевина обійдеться у 100 гривень, а що на 25% дорожче за минулий рік.

Зібравши стіл з м’яса, можна приступати до овочів, в середньому їх покупка коштуватиме 183 гривні. Дивлячись на фрукти, середньостатистичний українець витратить на них близько 104 гривень, а на солодощі – 170 гривень на 1 кілограм шоколадних цукерок.

З нарізок та закусок також українці купують молочні продукти та оселедець. Так, 300 грам твердого сиру коштуватиме 66 гривень, а 0,5 кілограм філе оселедця коштуватиме 100 гривень, пачка олії тваринного походження коштуватиме 38 гривень за 200 грам. Буханець хліба до святкового столу обійдеться на 10,54% дорожче, ніж минулого року, а молочна продукція стане дорожчою на 10-12% загалом.

При купівлі безалкогольних напоїв доведеться віддати приблизно 77 гривень, а от при алкогольних у середньому 270 гривень, залежно від кількості пляшок та різновиду напоїв.

З делікатесів, які можуть опинитися на столі українців, можуть бути ікра та червона риба. Вартість червоної риби за 200 грам вийде у 220 гривень, а за 120 грам червоної ікри потрібно буде віддати 250 гривень.

Варто знати, що при додаванні на святковий стіл таких продуктів як ікра та червона риба, загальна сума за новорічне меню підніметься до 2426 гривень та 78 копійок. Також потрібно розуміти, що всі люди обирають різні марки продуктів і купують у різних торгових точках, це теж може вплинути на вартість новорічних страв. Наприклад, у Києві новорічне меню з урахуванням делікатесів коштуватиме 2 430 гривень приблизно.

Складання новорічного меню

Логічно, що список продуктів може відрізнятись, крім цього буде відмінність і в ціні, адже в кожному регіоні своя вартість продуктів у різних торгових точках та постачальниках. Дані надані з розрахунком із розрахунком певного грамування товару, тому сума новорічного столу може відрізнятись від поданих даних.

Напередодні свят варто заздалегідь скласти меню та список гостей, адже від кількості людей, які зустрічатимуть свято разом, ціна загального новорічного кошика теж залежатиме від загальної вартості продуктів.

Як накрити новорічний стіл без тріщини у бюджеті

Список продуктів для покупки на новорічний рахунок може шокувати не тільки господиню, а й гаманець. Часом зарплати не вистачає для повсякденних покупок, а тут, крім святкового столу, потрібно порахувати витрати на подарунки всім рідним. Щоб великих витрат не шокували, можна оформити кредит онлайн через сервіс LoanExpert. Він дозволить знайти ідеального кредитора з вигідними умовами та пропозиціями. Завдяки МФО та позиці, можна накрити розкішний новорічний стіл та придбати всім рідним подарунки, не обмежуючи себе у бюджеті.

Висновки

Можна побачити, що новорічний стіл з кожним роком ставатиме дорожчим, але це не привід сумувати перед святами. Підрахувавши всі витрати на святкування, можна вигадати нові страви, які не будуть витратними, але все одно віддадуть святковий настрій. А ще найкращим варіантом буде оформити кредит у МФО та зустріти новий рік як хочеться, без обмежень та врізання бюджету.

Рейтинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × three =


pinup
logo
insta fb youtube tg pinterest viber
DMCA.com Protection Status