7 ідей накопичити на безтурботну старість

Не секрет, що в Україні мінімальна пенсія сьогодні дорівнює 60 доларів США. На таку суму коштів навряд чи можна сплатити за комунальні послуги, купити ліки та продукти, не кажучи вже про інші потреби. За планом, держава планує позбутися таких виплат як пенсії вже через 12 років, тому сучасній молоді та людям середнього віку варто задуматися не лише про пасивний дохід, а й як накопичити на безтурботну старість.

Спочатку варто розрахувати, скільки грошей може знадобитися на ідеальну старість. Якщо у 60 років людина виходить на пенсію та її бажаний розмір виплат 1 000 доларів США, то потрібно орієнтуватися на такі фактори як: економіка країни, вік, до якого людина доживе, наявність додаткового доходу, інфляція та інше.

1. Зберігати відкладені гроші у валюті

7 идей накопить на беззаботную старость

Якщо в планах мати щомісяця по 1 000 доларів з 60 до 80 років, то в середньому потрібно накопичити понад 240 000 доларів. Нескладні розрахунки покажуть, що якщо почати збирати раніше, то щомісяця можна буде відкладати мінімальну суму від заробітку. Почавши відкладати у 25 років по 571 долар на місяць, можна накопичити потрібну суму за 35 років. Почавши накопичувати в 35 років, потрібно буде відкладати по 800 доларів щомісяця, що зрештою займе 25 років до мети. При накопиченні потрібної суми в 45 років доведеться відкладати по 1 300 доларів, але часу до пенсії залишиться 15 років.

Насправді людина в 25 років ще не матиме достатнього капіталу та стабільного заробітку, щоб відкладати на таку далеку пенсію в майбутньому, у неї буде багато і додаткових витрат як купівля нерухомості, транспортного засобу чи витрати на дитину. Якщо у 25 років ще й думати про пенсію та почати на неї відкладати, то за такими мірками варто заробляти щонайменше 6 000 доларів на місяць. У віці 35 років у людини може бути теж багато витрат, тому найкращим віком для накопичення буде вік ближче до 40 років.

2. Покласти гроші на депозит

Сьогодні складно передбачити ставку на депозит у банку через кілька років, а оскільки банк може збанкрутувати, то така перспектива зовсім не райдужна. Якщо банк в якому буде депозит збанкрутує, то можна гарантовано повернути лише суму до 200 000 гривень, тому в такому разі доведеться змінити і відкрити депозити в 34 банках до настання пенсії. Варіант для інвестування досить ризиковий, тому якщо є простіші способи, їх варто розглянути в першу чергу.

3. Відкрити рахунок у недержавному пенсійному фонді

Державний пенсійний фонд – не завжди добрий варіант накопичувати гроші. Хоч українці й платять великі суми податків щомісяця, пенсія у результаті бажає йкращого. Як альтернативу варто розглянути приватні фонди, адже в них можна відкладати виключно на пенсійний вік. Але варто розуміти, що покласти внесок у такий фонд можна лише у гривнях, що не зовсім вигідно при сьогоднішніх стрибках курсу валют, тим більше все може кардинально змінюватись навіть через 1 рік, не кажучи вже про 25 років.

4. Програма зі страхування життя

Такі програми є накопичувальними. Якщо людина вкладала щомісяця у своє страхування і на дату активації договору вона є живою, їй видають її гроші з додаванням до 4% у гривні та 1,5% в іноземній валюті. Так, при зверненні до програми у 25 років потрібно буде вкладати по 500 доларів 35 років, щоб отримати потрібну суму до пенсії. При зверненні в 35 років потрібно буде щомісяця вносити по 870 доларів і накопичувати 25 років. Відповідно, при зверненні в 45 років доведеться накопичувати 15 років і вносити в програму по 1 560 доларів. Насправді такий варіант досить добрий, але попередньо слід вивчити ринок компаній, які зможуть гарантувати прозорість процедури.

5. Інвестиції у нерухомість

Про такий варіант відомо всім, багато українців ним і користуються. Варто розуміти, що накопичити на однокімнатну квартиру і зробити в ній найпростіший ремонт набагато дешевше, ніж постійно відкладати по 1 000 доларів на пенсію цілих 15, 25 або 35 років. Купуючи квартиру, її можна здавати в оренду, вона окупиться приблизно через 10 років, що дозволить назбирати ще на таку ж квартиру. Такий пасивний дохід дозволить заробляти за актуальним курсом валют і не доведеться переживати за втрату коштів за змін у стрибках курсів.

6. Інвестування в акції

В Україні мало хто інвестує у фондовий ринок, але такий варіант дозволить інвестувати до 100 000 євро на рік та отримувати 7% річних доходів після вирахування податків. Зацікавившись даним питанням, можна почати заробляти не тільки на пенсію, але і для життя, важливо лише вивчити ринок і знати всі особливості цієї інвестиції.

7. Скомбінувати

Ніхто не забороняє використовувати кілька варіантів інвестицій одночасно. Можна, наприклад, частину грошей покласти на депозит, а частину витратити на покупку житла для оренди. В даному варіанті головне мати достатній запас коштів, щоб ними можна було керувати та вкладати в те, що допоможе в майбутньому прожити щасливу та безтурботну старість.

Де взяти гроші для інвестицій

Всім відомо, що пенсійні виплати в країні дуже невеликі, але й зарплата не завжди є прийнятною. Щоб мати безтурботну старість, потрібно інвестувати, тому для інвестування можна оформити кредит онлайн у МФО. Кредитна організація зможе надати вигідну позику під 0% на картку всього за 15 хвилин і без зайвих документів. Такий варіант отримання коштів допоможе здійснити один із вищезгаданих пунктів і подбає про своє майбутнє заздалегідь.

Висновки

Усі способи інвестування хороші по своєму, тільки варто розуміти, що зарплата середньостатистичного українця також бажає кращого, тому всі терміни накопичення коштів до пенсійного віку можуть просто не спрацювати через заробіток низької зарплати, якої вистачатиме лише на повсякденні потреби, але ніяк не на інвестиції.

Рейтинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + eighteen =


pinup
logo
insta fb youtube tg pinterest viber
DMCA.com Protection Status