Приватні користувачі з першого серпня мають можливість підібрати самому собі підрядника газу. Щоб без перешкод мати можливість підібрати і підписати договір з газовим постачальником, варто знати, як працює дана система, що потрібно зробити для перевірки обраного постачальника і як подати заявку для роботи з новим постачальником.
Кому обов’язково переукладати договір
Процес зміни одного підрядника до іншого, був доступний і раніше, просто мав багато тяганини і відбувалася складно. Для підприємців після першого серпня є можливість не робити нічого, якщо їх влаштовує цінова політика та умови надання послуг постачальника.
Перескладання проходить індивідуально та за бажанням користувача послугами. Є лише кілька варіантів, коли точно доведеться укласти договір: після купівлі нового житла, якщо договір з газопостачальником був підписаний з минулим власником. Також варто поміняти постачальника, якщо колишній став банкрутом.
Навіщо іншим шукати нового постачальника
В Україні пільгові газові постачання вже в минулому, на сьогоднішній день існує понад 50 компаній з надання газу, тому варто визначитися з вибором самостійно. Шукати нового постачальника потрібно буде лише в тому випадку, якщо користувача не влаштовує цінова політика.
Як знайти «свого» постачальника
Для пошуку постачальника, людині потрібно вивчити ціни, а після цього перевірити репутацію організації. Такі дії допоможуть підібрати підрядника, який надасть якісні послуги.
Вивчаємо цінові пропозиції
Сьогодні в Інтернеті можна знайти ресурси, що надають всю інформацію про цінову політику газопостачальників, окрім цього, кожен може скачати на телефон додаток “Енергетика онлайн” та отримати корисну інформацію про ціни. Якщо у пріоритетах певна компанія, можна просто зайти на її сайт та вивчити всі актуальні дані.
При аналізі цін можна також визначитися з варіантом купівлі газу. Сьогодні організації дозволяють помісячну оплату або абонемент на рік. Іноді до цих варіантів пропонують сезонну оплату (на опалювальний сезон). Не варто вибирати постачальника по регіону, його перебування не залежатиме від вартості постачання, сума буде ідентичною для всіх, незалежно від місцезнаходження.
Перевіряємо репутацію постачальника
Після аналізу цінових пропозицій, можна перевірити імідж постачальника. Спочатку можна перевірити ліцензію, що надає право на постачання. Інформацію можна отримати на офіційному сайті Національної комісії, яка має державне регулювання у сфері енергетики та муніципальних послуг. Достатньо зайти на сайт, вибрати “Ліцензійний реєстр”, а далі “перенести” на нього, папку з даними буде завантажено на гаджет. У списку можна знайти обраного постачальника, а в рядку “Статус ліцензії” вивчити інформацію.
Крім ліцензії, яка може бути у всіх, варто також вивчити такі умови як: період роботи компанії (скільки років вона займається даною діяльністю), фінансові звітності та результати організації, взаємодія з користувачами (наявність телефону для консультацій чи інших варіантів зворотного зв’язку), період та умови оплати газу. Інформацію можна отримати не лише з офіційних джерел, а також вивчити соціальні мережі та почитати відгуки від справжніх клієнтів.
Як стати клієнтом нового постачальника
Визначившись з постачальником, варто погодити умови співпраці, а також пройти кілька кроків для того, щоб стати користувачем послуг. Спершу варто подати заявку, укласти договір, а також не забути розірвати договір із минулим постачальником газу.
Подаємо заявку на перепідключення
Найчастіше заяву можна залишити на веб-сайті організації або надіслати її на електронну адресу. Деякі організації створюють нові, більш сучасні та зручні для клієнтів способи подання заявки. Сьогодні деякі компанії пропонують подати заявку через інтернет-банки, електронні сервіси або у відділеннях банків.
Якщо заява подається на веб-сайті постачальника, достатньо буде заповнити всі графи та надіслати її зі сканами інших документів. При надсиланні заявки на електронну адресу, потрібно надіслати скан-копію заявки або її фото, а також документи. Під час подання заявки людині варто зібрати пакет документів, до якого входить: посвідчення особи та код ІПН, документ про право власності нерухомості, інші папери.
Укладаємо договір
Після того, як заявку подано, організація може вивчати її до 20-ти робочих днів, є варіант, що її розглянуть набагато швидше, протягом 3-5 днів. Організація має право відмовити у послугах за боргів. Якщо ж компанія згодна працювати з користувачем, вона вносить їх у реєстр системи.
Саме після внесення клієнта до реєстру, починає діяти договір про надання газу. Хоча договір укладається автоматично, постачальник повідомляє свого клієнта про співпрацю (або відмову). Якщо клієнт хоче, він може запропонувати узгодити типовий договір, де вказані точні умови для подачі та вартості палива. Компанія відкриє персональний рахунок і пропонуватиме створити особистий обліковий запис на веб-сайті для зручності та регулювання послуг. Варто розуміти, що всі компанії мають різні пропозиції та сервіс, тому така схема може відрізнятись від пропонованих.
Розраховуємося зі «старим» постачальником
Користувачеві прийде квитанція від минулої компанії протягом 6 тижнів, а протягом 10 днів після отримання цього рахунку, його потрібно відплатити. Якщо ж у користувача є сумніви щодо правильного розрахунку суми за користування паливом, можна звернутися до суду та оскаржити його.
Які потрібні документи
При виборі та укладанні договору з постачальником клієнту потрібно мати при собі такі основні документи як:
заявку, підписану всіма власниками приміщення;
підтвердження права власності;
код ІПН та посвідчення особи власника;
індивідуальний газовий код з 16 цифр та літер;
останній платіж за газ, де буде вказано баланс та дані про останній платеж.
Важливо мати всі документи, щоб процес пройшов максимально швидко.
Терміни перепідключення
Перепідключення постачальника газу відбувається недовго. Після пошуків постачальника, укладання з ним договору, а також збору документів людині потрібно буде почекати приблизно 5-7 днів для того, щоб провести повну процедуру перепідключення постачальника газу.
Як можна змінити постачальника газу через Приват-24
Можна замінити постачальника зручним способом в Приват-24. Необхідно просто пройти декілька кроків:
подати заявку на сайт банку;
отримати повідомлення про те, що постачальник змінено.
Процедура відбувається в онлайн режимі, тому не займе багато часу.
Висновок
Не варто переживати, якщо минулий постачальник став банкрутом, але з новим договір ще не укладено. У такій ситуації людина не залишиться без постачання палива, адже зможе скористатися послугою “останньої надії”, яку на даний момент пропонує Нафтогаз. Хоча такими послугами можна користуватися будь-який необхідний час, все ж таки варто знайти більш фінансовий вигідний варіант з постачанням газу. Якщо ж не вистачає грошей на оплату послуг, найкраще звернутися за фінансовою допомогою до сервісу Лоан Експерт і отримати позику на карту на вигідних умовах.