Разом з тим, що громадяни України дізналися, у яких числах планують запровадити локдаун, також стали відомі постанови про порядок отримання допомоги на суму 8 000 гривень для підприємців. Нові постанови: №1230 – 1236 пропонують громадянам країни отримати одноразову допомогу від держави. Щоб дізнатися, які види одноразової допомоги є, хто її може отримати і що для цього потрібно, достатньо вивчити даний матеріал, де описано все в доступній формі та лаконічно.
Одноразова допомога
Сьогодні державою передбачається кілька видів допомоги, до неї входять одноразові виплати. Не всі мають право отримати фінансування від держави, але все ж таки є категорії населення, які мають право на підтримку від країни.
Які види є та хто може отримати
Сьогодні фінансову допомогу від держави під час карантину можуть одержати певні категорії населення. Серед категорій, які мають право на допомогу, є:
матеріальна допомога застрахованим особам;
матеріальна допомога суб’єктам господарювання;
компенсація суб’єктам господарювання.
Саме ці категорії населення можуть отримати допомогу від держави у розмірі 8000 гривень. Щоб дізнатися більше інформації, варто розглянути ці види допомоги докладно.
Одноразова допомога застрахованим особам: як отримати
У ухвалі №1233 вказує на порядок надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 тисяч гривень застрахованим особам. При цьому допомогу можуть мати застраховані особи, які є найманими працівниками суб’єктів господарювання, у якого тимчасово зупинено виробництво або не виконується робота. Крім цього, допомога передбачена і фізичним особам та підприємцям, у яких тимчасово зупинено їхню діяльність. Отримати допомогу можуть ті, хто підпадає під статус застрахованих осіб, а також підприємців, діяльність яких обмежена з певних сторін протиепідемічними заходами.
Щоб отримати виплати, людині доведеться подати заяву до 21 грудня 2020 року. Заявка має бути сформована та надіслана застрахованою особою, яка пройшла ідентифікацію через BankID або іншу систему, яка може швидко ідентифікувати людину в сервісі Дія як у мобільному додатку, так і на веб-сайті.
Людині, яка претендує на одноразову виплату, потрібно заповнити заявку за формою, яка представлена в порталі Дія. У заявці потрібно вказати ПІБ, дату народження, паспортні дані, а також код ІПН. При заповненні заявки також потрібно буде вказати місце прописки, а також номер банківського рахунку, на який надалі і прийде виплата. Крім цієї інформації, у заявці слід зазначити підтвердження відповідності застрахованої особи за критеріями, зазначеними Законом “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період вчинення обмежених протиепідеміологічних заходів”, а саме у першій та другій частині статті 2.
Списки щодо надання фінансової допомоги від держави складає Міністерство цифрової трансформації. Міністерство перевіряє всю подану інформацію та надає її Пенсійному фонду щодня, але не пізніше наступного дня, від часу, коли було подано заявку.
Пенсійний фонд, у свою чергу, передає заявку на перерахування коштів страховій особі. Одноразова виплата має прийти до 23 грудня 2020 року.
Одноразова допомога суб’єктам господарювання: як отримати
У постанові №1231 вказано порядок надання одноразової матеріальної допомоги. Там зрозуміло указано розрахунок її розміру, стягнення, а також повернення невикористаної її суми.
Цю виплату можуть отримувати роботодавці, які мають виплатити її найманим працівникам у період здійснення протиепідемічних заходів у разі вимушеного скорочення або це може статися.
Державну допомогу зможуть отримати роботодавці, у яких основний вид діяльності не входить до переліку основних видів економічної діяльності, щодо якої здійснюються протиепідемічні заходи.
Розмір оплати буде визначено так, щоб виплати не перевищували суму 8 000 гривень і були пропорційні робочому часу, який вже скорочено або планується скоротиться, в тому числі через простої підприємства.
Заявку на допомогу можна подати до 21 грудня 2020 року до міського, районного чи міськрайонного центру зайнятості. У такому разі заявку на допомогу можна подати двома різними способами:
В онлайн-режимі. Всю інформацію можна подати через Портал Дія, достатньо пройти ідентифікацію, а також заповнити форму та заявку. Крім таких документів, потрібно надати копію про можливе скорочення.
Особисто завітавши до Центру зайнятості. Потрібно подати заявку до Центру зайнятості за місцезнаходженням. Людині потрібно подати заявку відповідно до форми, копію наказу про скорочення або можливе скорочення, копію інформації про найманих співробітників, щодо яких і виконуються вимоги до статті 3 Закону.
Можна побачити, що подання заявки може відбуватися будь-яким зручним способом на вибір громадянина як в онлайн-режимі, так і з відвідуванням центру зайнятості.
Компенсація для суб’єктів господарювання
Порядок цього виду компенсацій зазначений у постанові №1234. Виплати передбачаються суб’єктам господарювання, у яких на 31 жовтня 2020 року вид економічної діяльності належав до списку основних видів за якими проходять протиепідемічні заходи. Найважливіше, що господарську діяльність цих суб’єктів може бути припинено.
Щоб отримати державну компенсацію, потрібно подати заяву до 21 грудня 2020 року до територіального органу за місцем обліку як платника єдиного соціального внеску. Заявку можна подати в онлайн режимі, важливо лише зазначити всі необхідні реквізити.
Сума компенсації розраховується як середнє значення суми єдиного соціального внеску, сплачених суб’єктом господарювання за десять місяців до набрання чинності Законом. Розмір компенсації розраховується розподілом суми єдиного соціального внеску, сплачених за десять місяців, на десять. Виплата розраховується територіальним органом.
КВЕД підпадають під карантинні обмеження діяльності
Постанова № 1236 визначає список основних видів економічної діяльності, за якими вживаються протиепідемічні заходи у зв’язку із поширенням коронавірусу.
КВЕДи, які потрапляють під карантинні обмеження діяльності, налічують кілька десятків, тому докладніше про них можна дізнатися з офіційних джерел, куди надходить оновлена інформація.
Висновок
Можна зробити висновки, що далеко не всі громадяни країни зможуть отримати фінансову допомогу від держави під час карантинних заходів. Важливо знати свої права, щоб розуміти, чи можна отримати одноразову допомогу від державного бюджету.