Покупка или аренда квартиры

Квартирне питання: купувати чи орендувати

Не всім житлова площа передається у спадок, тому квартирне питання актуальне буде у всі роки. Сьогодні багато хто починає суперечку про те, вигідніше взяти квартиру в кредит або ж орендувати нерухомість. Однозначно, кожен з варіантів має свої плюси і мінуси, тому варто їх розглянути і визначитися.

Оренда квартири

Сьогодні можна довгостроково орендувати житло. Існує безліч сайтів та сервісів, які допомагають з вибором ідеального житла для оренди, достатньо лише переглянути характеристики та фотографії. Ціна питання орендованої однокімнатної квартири залежатиме від міста та району. Наприклад, при оренді квартири в Києві та спальному районі, потрібно виділяти від 10 000 гривень на місяць. Враховуючи комунальні послуги, це ще приблизно 2 000 в залежності від того, чи є охорона в будинку, парковка або опалювальний сезон. Якщо орендувати квартиру за такою ціною 5 років, загальна сума вийде приблизно до 22 000 доларів, а це вже вартість власної квартири на рівні котловану.

Плюси

Оренда квартири має свої плюси, серед них:

 • мобільність і можливість переїжджати з місця на місце, якщо щось не влаштовує, наприклад, гучні сусіди;

 • є вся техніка та меблі для користування;

 • не перейматися ремонтом сантехніки;

 • часто достатньо скинути суму за комунальні платежі господареві і він сам сплатить за квитанціями;

 • можна заїхати та виїхати будь-якої миті.

Можна побачити, що плюсів є досить багато, але в цьому варіанті є й мінуси.

Мінуси

З мінусів оренди квартири є:

 • відсутність власного житла;

 • немає можливості робити ремонт на власний смак;

 • може збільшити вартість оренди з часом.

Звичайно, мінусів менше, але вони все ж таки є.

Купівля квартири в кредит

Купуючи квартиру в кредит, українці можуть переплатити утричі та більше разів за комісію та відсотки. Банки пропонують дуже великий відсоток, тому варто це враховувати при купівлі нерухомості. Наприклад, купуючи квартиру за 1 650 000 гривень (приблизно 60 000 доларів), оформляючи в іпотеку терміном на 5 років, людині потрібно буде щомісяця сплачувати 25 678 гривень з урахуванням комісії у розмірі 17,12% річної ставки. Така сума виплат дуже велика для більшості сімей у країні, тому мало хто хоче оформляти кредит та платити велику суму щомісяця протягом 5 років.

Плюси

Плюсів у кредиті на своє житло є такі:

 • своя власність;

 • можливість робити ремонт та декорувати на свій смак;

 • інвестування.

Переваг багато, але не так, як могло бути.

Мінуси

Серед мінусів можна назвати:

 • висока процентна ставка у будь-якому випадку;

 • ризик втрати квартири під час купівлі на початковому етапі будівництва;

 • ризик шахрайства, адже можуть підробити документи;

 • можливі проблеми з сантехнікою, шумоізоляцією та загальною якістю нерухомості, оскільки це нова забудова.

Можна побачити, що мінусів досить багато, тому важливо уважно вивчати це питання, щоб наважитись на такий крок.

Варіанти збирання грошей на квартиру

Как накопить на квартируЯкщо думки про власне житло не дають спокою, можна звернутися до лояльніших кредиторів та отримати вигідні умови. Сьогодні мікрокредитні компанії можуть видавати не лише позики до 20 000 гривень, а й великі кредити під заставу навіть на купівлю нерухомості.

Підібрати кредитора можна через сервіс LoanExpert, де представлені найкращі компанії країни. У сервісі можна знайти кілька варіантів ідеального кредитора з вигідними пропозиціями та лояльними умовами.

Висновки

Роблячи висновки, можна зрозуміти, що якщо людина має своє житло, йому не буде складно зібрати на ще одну нерухомість. Якщо ж людина змушена орендувати квартиру, то, швидше за все, вона не зможе за короткий період назбирати навіть на перший внесок для іпотеки. Кожен повинен сам приймати собі рішення щодо того, орендувати або купувати нерухомість. Живучи в сучасному світі, люди все частіше не хочуть бути прив’язані до одного місця проживання, тому кожен сам вирішує, який варіант буде підходящим і вигіднішим.

Рейтинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + 12 =


pinup
logo
insta fb youtube tg pinterest viber
DMCA.com Protection Status